Branimir Korać • nedjelja, 28.04.2013.

Chicago Bullsi i Oklahoma City Thunder došli su na rub prolaza u polufinala konferencija. Bullsi su poveli 3-1 protiv Netsa nakon tri produžetka dok je Thunder stigao do 3-0 protiv Rocketsa. Atlanta je svladala Indianu i smanjila na 2-1 dok je Memphis pobjedom protiv Clippersa poravnao na 2-2...

Tri produžetka u Chicagu, Bullsi pred prolazom

Chicago Bullsi su u sjajnoj utakmici upisali pobjedu u tri produžetka protiv Brooklyn Netsa. Bullsi su slavili 142:134 u utakmici u kojoj su bili na rubu poraza i u kojoj se činilo da će Netsi vratiti izgubljenu prednost domaćeg parketa. Međutim, sjajna predstava Natea Robinsona u četvrtoj četvrtini vratila je Chicago u igru.

Svega tri minute prije kraja Netsi su vodili 109:95 da bi Robinson ubacio čak 12 poena u seriji domaćina 14:0. I tu su Netsi još imali šansu, posljednji napad pripao je njima, ali prvo je promašio Deron Williams, a zatim je nakon skoka u napadu blokiran Gerald Wallace od strane Jimmyja Butlera.

Otišlo se u produžetak gdje se ovaj put Brooklyn vraćao iz mrtvih. Dvije sekunde prije kraja Robinson je pogodio za vodstvo Bullse 121:119, no na drugoj strani Joe Johnson sa sirenom poravnava i susret ulazi u drugi produžetak.

Niti tu nije bio kraj. Ovdje je meč loptu u rukama imao Joakim Noah, no prvo ga je blokirao Brooks Lopez, zatim je promašio zicer, a na kraju i treći pokušaj za pobjedu Bullsa.

Sa 127:127 se otišlo u treći produžetak, a ovaj put se domaćin uspio odvojiti. Čovjek s klupe Nazr Mohammed je bio ključan s četiri poena u samom finišu. Netsi se nisu uspjeli vratiti u utakmicu i Chicago vodi 3-1 u seriji.

"Osjetio sam da sam raspoložen. Pogodiš nekoliko zaredom i uđeš u seriju i misliš da sve možeš pogoditi, cijelo vrijeme sam imao takav osjećaj. Kada god sam na terenu igram s puno samopouzdanja. Malo sam zadirkivao trenera jer se činilo da je ljut nakon svakog mojeg šuta. S druge strane to je košarka, ona je zaslužan što igramo dobro i što nas je stavio u poziciju da smo dobri", rekao je nakon susreta Robinson.

Robinson je u genijalnoj četvrtoj četvrtini ubacio 23 poena, svega poen manje od najvećeg, Michaela Jordana koji drži rekord kluba. Susret je završio s 34 poena (14/23), Carlos Boozer je dodao 21 poen (10/16) i osam skokova, Kirk Hinrich 18 poena (7/12) i 14 asistencija, a Joakim Noah 15 poena (7/18) i 13 skokova. Kod Netsa Deron Williams je ubacio 32 poena (11/25, trica 5/11) uz deset asistencija, Brook Lopez 26 poena (9/20) uz 11 skokova, Joe Johnson 22 poena (10/20), a Reggie Evans 15 poena (5/7) uz 13 skokova.

Obrana Memphisa limitirala Clipperse

Los Angeles Clippersi nisu uspjeli u Memphisu napraviti dobar posao i doći na prag prolaza. I u četvrtoj utakmici Grizzliesi su bili bolji, slavili su 104:83 i poravnali na 2-2 u seriji.

Podbacio je ostatak petorke Clippersa izuzev Paula i Griffina. Udarni dvojac gostiju je nešto pokušavao, ali ostatak momčadi ih nije pratio izuzev povremeno Jamala Crawforda.

S druge strane briljantno je funkcionirala visoka linija domaćina, još jednu veliku utakmicu odigrali su Zach Randolph i Marc Gasol.

"Njihovo nadopunjavanje je nevjerojatno. Randolph unutra i Gasol kao praktički još jedan branič koji može dodati i šutirati, teško ih je braniti. Morate ih natjerati na trčanje, pokušati ih napraviti umornima, ne smijete ih ostaviti u njihovoj poziciji", rekao je Chris Paul.

Ovaj put to Grizzliesima nije pošlo za rukom. Posljednji put su bili u vodstvu četiri minute prije kraja treće četvrtine i onda je domaćin polako preuzeo stvari u svoje ruke.

Posljednju četvrtinu Memphis je otvorio velikom serijom 19:5 i pobjegao je na 96:76 čime je priča zaključena. Tri minute prije kraja predao se i Vinnie del Negro poslavši na klupu startere s porukom da je pobjeda u rukama domaćina.

Marc Gasol je predvodio Memphis s 24 poena (9/14) i 13 skokova, Zach Randolph je dodao 24 poena (11/17) i devet skokova, a Mike Conley 15 poena (5/13) i 13 asistencija.

Kod gostiju Blake Griffin je ubacio 19 poena (7/13) uz deset skokova, a Chris Paul 19 poena (7/13) uz šest asistencija.

Horford vodio Hawkse preko Pacersa

Potpuno drugačija slika u odnosu na prva dva dvoboja ove dvije momčadi. Ovaj put su Hawksi izgledali sjajno dok je Indiana podbacila i na kraju je Atlanti to donijelo visoku pobjedu 90:69.

Hawksi su pokazali puno više želje, borbenosti i od samog početka su bili u mogućnosti potpuno kontrolirati situaciju na parketu. S druge strane gosti su bili i šuterski vrlo neraspoloženi i u takvim uvjetima ne čudi visok poraz.

Al Horford je bio čovjek odluke. Od samog početka susreta je vukao svoju momčad, dominirao pod obručima i velikom borbenošću davao primjer ostalim igračima. Hawksi su ga na pravi način slijedili i takvi su uspjeli doći do poravnanja u seriji.

"Željeli smo im pokazati da smo u doigravanju jer možemo igrati. Nećemo im se nikako samo tako predati", komentirao je nakon susreta Jeff Teague.

U tome su uspjeli. Cijelo vrijeme su kontrolirali utakmicu i Pacersi su bili bez šanse. Već na poluvremenu je bilo gotovo sve jasno. Atlanta je imala visokih 54:30 postavivši tako klupski rekord po broju poena koje su protivniku dopustili u jednom poluvremenu u doigravanju. Pacersi se nisu mogli izvući iz te rupe i upisali su poraz.

Horford je u sjajnoj večeri ubacio 26 poena (12/20) uz 16 skokova, Josh Smith je dodao 14 poena (6/13), šest skokova i šest dodavanja, a Jeff Teague 13 poena (4/15), šest skokova i pet asistencija.

Kod gostiju David West je upisao 18 poena (7/14) i šest skokova, Paul George 16 poena (4/11) i devet skokova, a Gerald Green deset poena (4/12).

Oklahoma bez Westbrooka do 3-0, Durant vukao Thunder

U izostanku Russella Westbrooka za kojeg je sezona gotova, Oklahoma City Thunder je trebala maksimalni angažman Kevina Duranta. Durant je preuzeo najveći dio napadačkog tereta na sebe, izjednačio je svoj rekord po broju poena u doigravanju (41) i odveo je Oklahomu do pobjede 104:101 za 3-0 u seriju protiv Rocketsa.

U početku se nije činilo da je Thunder pogođen izostankom Westbrooka, Oklahoma je odlično odradila prvo poluvrijeme i imala čak i 26 poena prednosti, međutim kada su Rocketsi uspjeli napadački limitirati Duranta u trećoj dionici, krenuo je i njihov povratak u utakmicu.

45 sekundi prije kraja Francisco Garcia je donio prednost Houstonu, ali odmah zatim Durant ubacuje tricu za 100:99 Oklahome, Fisher krade loptu Hardenu i ubacuje dva slobodna bacanja za privođenje utakmice kraju. Još je Harden smanjio na 102:101 da bi nakon brzog prekršaja Reggie Jackson s dva slobodna bacanja zaključio priču. Pokušaj Delfina da pogodi za produžetak nije bio uspješan.

"Nisam se osjećao kao i inače, znao sam da moram dati sve od sebe jer igram za Russella. Poslao mi je SMS na poluvremenu i nakon susreta, čestitao je", s osmijehom je poručio Durant.

Utakmicu je završio s 41 poenom (13/30) i 14 skokova, Serge Ibaka je dodao 17 poena (7/14) i 11 skokova, a zamjena za Westbrooka Reggie Jackson 14 poena (3/6).

Kod Rocketsa James Harden je upisao 30 poena (9/22), osam skokova i šest asistencija, Chandler Parsons 21 poen (8/12), sedam skokova i sedam dodavanja, a Francisco Garcia 18 poena (7/13) i pet skokova.

• Obrisan korisnik29.04.2013. u 11:44
    ej jel možeš reći gdje si skinuo utakmicu??? Ja sam ju gledao, al želio bi ju skinut jer je tekma bolesno dobra.... Unaprijed hvala.... :)
  • Obrisan korisnik28.04.2013. u 15:58
    prvo nisam mogao gledat izravno Bullse iako je bila utakmica u odlicnom terminu, onda do dva nigdje utakmice za skinut, tako da sam tek sada pogledao, nevjerovatna pobjeda, Nate , ostali takoder
  • Obrisan korisnik28.04.2013. u 11:33
    Sad ce to bit One Man Show Kevin Durant ce ic svaku utakmicu povis 35 koseve sinoc mu i nije nesto bia sut 13-30 433%
  • nido28.04.2013. u 10:34