Nowitzki i Kidd svladali Knickse

Igor Šestak • srijeda, 07.03.2012.

U još jednoj uzbudljivoj večeri u NBA ligi Miami se vratio pobjedama, u produžecima su slavili Boston i Detroit, dok je Dallas predvođen Nowitzkim slavio protiv New Yorka.

Od šest utakmica najviše pozornosti je privukao susret aktualnih prvaka iz Dallasa i nedavno probuđenih New York Knicksa. Uoči utakmice protiv svojih prošlosezonskih suigrača Tysonu Chandleru je uručen prsten za naslov prvaka u prošloj sezoni, a centar Knicksa kao da se želio odužiti svom bivšem klubu pa je odigrao utakmicu s vrlo lošim učinkom.

Dallas je bolje otvorio utakmicu i dobio prvu četvrtinu 27:15 uz osam poena Jasona Kidda. Najveća prednost domaćih iznosila je 17 poena, ali su Knicksi dobro odigrali završnicu druge četvrtine i vratili se na šest poena zaostatka. Iako je Dallas ponovno povećao svoju prednost, uporni gosti se nisu predavali i pet minuta do kraja utakmice su poveli 78:77 nakon napadačke krize u redovima Mavsa. Tada na scenu stupa raspoloženi Dirk Nowitzki i uz pomoć Kidda rješava utakmicu. Od 18 poena Dallasa u posljednjoj četvrtini spomenuti tandem postigao je 16.

Nowitzki je završio utakmicu s 28 poena, 18 je dodao Beaubois dok je Kidd postigao 15 poena i dodao šest asistencija. Goste iz New Yorka predvodio je Amare Stoudemire s 26 poena, a Jeremy Lin je dodao 14 uz slab šut 4/13. Lošu večer imao je Carmelo Anthony koji je postigao samo šest poena uz šut iz igre 2/12.

U izjednačenom susretu Indiane i Atlante slavili su gosti 101:96 te se tako izjednačili s Pacersima po broju pobjeda. Hawksi su vodili veći dio utakmice, u drugoj četvrtini imali i 16 poena prednosti, ali se prednost istopila pa je utakmica odlučena u napetoj završnici.

23 sekunde do kraja Granger je polaganjem i dodatnim bacanjem doveo Pacerse na -1, ali je nakon Stackhouseovih slobodnih bacanja promašio tricu za izjednačenje. Pobjedu Atlante bacanjima je potvrdio Williams. Prvo ime Hawksa bio je Josh Smith sa 27 poena, a dobru partiju s klupe pružio je Jannero Pargo sa 16 poena. Indiani nije pomoglo ni pet dvoznamenkastih strijelaca. West je zabio 24, a Granger je uz 19 poena imao i osam skokova.

Celticsi i Pistonsi u produžetku, Bobcatsi iznenadili Orlando

Boston je nastavio pobjedničku seriju pobjedom u produžetku protiv Houstona. Utakmica u TD Gardenu bila je vrlo zanimljiva, momčadi su se često izmjenjivale u vodstvu, a vrlo neobična situacija dogodila se u posljednjoj minuti četvrte četvrtine. Boston je tricom Allena poveo 84:82, Scola je promašio šut za izjednačenje, a Pierce poslao u kontru Ronda koji je neometan promašio polaganje. Loša reakcija razigravača Bostona omogućila je Dragiću da dvicom iz kuta odvede Rocketse u produžetak.

Najzaslužniji za pobjedu Celticsa bio je Pierce sa 30 poena od kojih je sedam postigao u produžetku. Allen je dodao 21 poen, a Kevin Garnett je s novih 13 skokova nadmašio Shaquille O'Neala na listi najboljih skakača svih vremena. Lošu šutersku večer (4/12) imao je Rondo, ali je upisao 12 asistencija. Houston je imao šest igrača s dvoznamenkastim brojem poena, a najviše su postigli Lowry i Scola, po 18. Argentinac je dodao i 14 skokova.

Prvi poraz s maskom doživio je Kobe Bryant u Detroitu u produžetku. Iako je Kobe dvicom u posljednjim sekundama utakmice donio produžetak Lakersima, nije uspio dovesti svoju momčad do pobjede. U produžetku je promašio dva važna šuta za tricu i time omogućio Detroitu da stigne do svoje 13 pobjede u sezoni.

Kobe je imao izrazito lošu šutersku večer u kojoj je iz igre pogodio tek osam od 26 šuteva, a potpuno ga je zasjenio sjajni Rodney Stuckey iz Pistonsa sa 34 poena uz vrlo dobar šut 13/20. Na katastrofalnu večer Bryanta nadovezao se i mizeran doprinos igrača s klupe koji su postigli tek sedam poena. Najbolji kod Lakersa bio je Bynum sa 30 poena i 14 skokova.

Nakon dva uzastopna poraza Miami Heat se iskalio na nejakim New Jersey Netsima. Heat su do pobjede vodili LeBron James i Chris Bosh koji se vratio u momčad nakon nekoliko utakmica izbivanja. Netsi na Floridi nisu imali nikakve šanse jer je već do kraja prve četvrtine prednost Heata iznosila 13 poena. Početkom posljednje četvrtine Miami je imao +39, ali su gosti donekle ublažili poraz i završili utakmicu na -30.

PETORKA VEČERI

Jason Kidd (Dallas):15 p, 6 as

Rodney Stuckey (Detroit): 34 p

Corey Maggette (Charlotte): 29 p, 7 sk

Dirk Nowitzki (Dallas): 28 p

Andrew Bynum (L. A. Lakers): 30 p, 14 sk

Pri velikom vodstvu priliku za Miami su dobili igrači s klupe pa je Dwyane Wade primjerice odigrao samo 14 minuta. James je zabio 21, Bosh 20, a dobar učinak upisali su igrači s klupe Cole, Battier i Pitman. Prvi strijelac Netsa bio je Deron Williams sa 16 poena.

Za iznenađenje večeri pobrinuli su se Charlotte Bobcatsi velikim preokretom protiv Orlanda. Gosti su na krilima Jasona i Quentina Richardsona dobro otvorili utakmicu i početkom druge četvrtine imali prednost od 20 poena, ali su se Bobcatsi vratili u utakmicu serijom 10:0 prije odlaska na veliki odmor.

Petu pobjedu u sezoni Bobcatsima je donijela još jedna velika serija i to 16:2 u posljednjih pet i pol minuta utakmice. Domaće je predvodio Corey Maggette s 29 poena i sedam skokova, Henderson je dodao 16 poena, a double-double učinak ostvario je Biyombo s deset poena i 15 skokova. Kod Magica najbolji je bio Howard s 15 poena i 17 skokova.

• Obrisan korisnik07.03.2012. u 14:46
    anthony,bryant - egomanijaci.igraju samo za svoje brojke.ovaj bryant me fascinira.lik cjelu večer šutira za kurac al nebi to bio on da na 6 sekundi do kraja ne opali iz okreta preko protivničkog igrača.dodat nekom?moš mislit.briljantan potez
  • bjede07.03.2012. u 13:57
    ovaj orlando je smiješna ekipa. ovakvo poniženje protiv jednog charlottea, i to nakon što su vodili 20 razlike početkom 2. četvrtine... biži dwight odatle dok je na vrime. ;)