Igor Šestak • utorak, 03.04.2012.

Nakon više od godinu dana Chicago Bullsi su izgubili dvije utakmice zaredom. Bolji od njih bio je Houston. Na domaćem terenu poražena je i Oklahoma, a Clippersi su očitali lekciju braniteljima naslova. Do važnih gostujućih pobjeda u borbi za doigravanje stigli su Jazzeri i Bucksi, a čast domaćina spasio je Sacramento u pobjedi protiv Minnesote koja nastavlja konstantu borbu s ozljedama.

Nakon 86 utakmica Chicago Bullsi su prvi put poraženi dvaput zaredom. Nakon uvjerljivog poraza u Oklahoma Cityju, u njihovom United Centru slavio je Houston. Dva uzastopna poraza posljednji put su im se dogodila u veljači 2011. Bullsi bez Rosea vodili su protiv Rocketsa bez Lowryja i Martina 49:34 krajem druge četvrtine i 61:48 sredinom treće, ali je Houston serijom 14:1 izjednačio, a u posljednjoj četvrtini serijom 18:5 i potpuno preokrenuo utakmicu u svoju korist.

Važnu ulogu u porazu Chicaga odigrao je veliki broj izgubljenih lopti, čak 19, dok su Rocketsi izgubili samo osam. Bullsima nije pomogao ni povratak Hamiltona nakon 14 utakmica izbivanja, koji je u 20 minuta na parketu postigao tek šest poena i izgubio pet lopti. Još jednu odličnu utakmicu odigrao je Goran Dragić. Slovenac je postigao 21 poen, podijelio pet asistencija i ukrao četiri lopte. Scola je za Houston postigao 18 poena i dodao 12 skokova, a kod Bullsa su najbolji bili Deng (24 p, 7 sk) i Boozer (16 p, 13 sk, 7 as).

Nakon sjajne predstave protiv Bullsa, za Oklahoma City je uslijedila dosta slabija večer u kojoj su na domaćem parketu poraženi od raspoloženog Memphisa. Grizzliesi su posebno dobro odigrali u obrani i tek su treća momčad ove sezone koja je ograničila Thunder na manje od 90 poena. Memphis je odlično zaustavio domaće kontranapade iz kojih je Oklahoma postigla tek dva poena. Uz to, domaći su izgubili čak 18 lopti, naspram Memphisovih osam.

Lošu večer Thundera upotpunio je loš šut udarnog tandema. Westbrook i Durant su zajedno iz igre šutirali 13/36, za tricu 2/11. Durant je završio susret s 21 poenom i osam skokova, a Westbrook s 19 poena i pet izgubljenih lopti. Ključnu tricu 17 sekundi prije kraja za Memphis je postigao O.J. Mayo, koji je bio i najbolji igrač susreta s 22 poena. Allen je dodao 15, a Marc Gasol 13 poena.

Clippersi su "razbijanjem" aktualnih prvaka stigli do šeste uzastopne pobjede što se toj organizaciji nije dogodilo od 1992. godine, a prekinuli su i niz od deset uzastopnih poraza u Dallasu. Clippersi su se odvojili u drugoj četvrtini, otišli na odmor s 14 poena prednosti, a u nastavku vodili i s 22 poena razlike. Dallas je iz igre šutirao tek 39 posto, a gosti su ih i nadskakali s 49-38.

U obranu prvacima donekle ide činjenica da su igrali bez Jasona Kidda koji je ozlijedio prepone i neće igrati minimalno do kraja ovog tjedna, a nije nastupio ni Lamar Odom zbog želučanih tegoba. Iako Odom ove sezone u prosjeku postiže tek sedam poena po utakmici, Dallas ima omjer 0-7 bez njega u sastavu.

Jedini donekle raspoloženi Mavsi bili su Nowitzki s 19 i Terry s 15 poena. Goste je do pobjede vodio Foye (28 p) s osam postignutih trica čime je izjednačio rekord momčadi kojeg od 2004. drži Quentin Richardson. Griffin je dodao 15 poena i 16 skokova, Butler 13 poena, a Chris Paul deset asistencija.

Louis Scola (Houston): 18 p, 12 sk, 6 as

Utah je u dvoboju izravnih suparnika za doigravanje slavila u Portlandu i pobjegla Trail Blazersima na tri pobjede prednosti, a došla na samo pobjedu zaostatka za osmim Houstonom. Jazzeri su uspjeli nadoknaditi zaostatak od 13 poena koji su imali nakon prve četvrtine, a u napetoj završnici ključnu ulogu odigrao je Millsap s dva zakucavanja. Krilni centar Jazza postigao je 31 poen i dodao 11 skokova. 20 poena postigao je Hayward, a 13 poena i deset skokova Jefferson. Sjajnu utakmicu za Portland odigrali su Matthews (33 p, šut iz igre 10/12) i Aldridge (27 p, 7 sk).

Milwaukee je stigao do svoje 25. pobjede u ovoj sezoni čime je stigao na dvije pobjede zaostatka za Knicksima na osmoj poziciji Istoka. Washington je ovim porazom i matematički izgubio šansu za doigravanje. Buckse je s 19 poena i sedam asistencija predvodio Brandon Jennings, a čak 17 je postigao u trećoj četvrtini. Jennings je među suigračima imao još pet dvoznamenkastih strijelaca. Po 17 poena su postigli Dunleavy i Ellis, a 16 poena i 11 skokova je dodao Ilyasova. Najbolji kod Washingtona bio je Crawford s 23 poena.

U susretu koji su obilježile ozljede igrača, Sacramento je s osam poena prednosti slavio protiv gostiju iz Minnesote. Domaći su već u prvoj četvrtini ostali bez Thorntona, a gosti u trećoj četvrtini bez Ridnoura. Minnesota ove sezone ima veliku nesreću s ozljedama, pa u ovoj utakmici nisu mogli računati na Miličića, Beasleya, Bareu i Rubija. Sacramentu su pobjedu donijeli Evans s 24, Cousins s 20 i Fredette s 19 poena. Kod gostiju najbolji je bio Love s 23 poena.

• Baksuz03.04.2012. u 13:57
    mislim da je derbi izmedju thundera i bullsa dan ranije dosta kumovao ovim njihovim porazima nocas jer je ono bila utakmica 2 vodece momcadi lige na koju su se i jedni i drugi podosta napalili i onda dan kasnije dodje do praznjenja i opustenijeg pristupa... pogotovo sto i jedni i drugi cekaju... [više na forumu]
    Baksuz
  • Obrisan korisnik03.04.2012. u 13:50
    Bullsi jucer totalno nezainteresirani bez engergije odigrali, tek u bljeskovima nesto pogotovo na kraju, nisu  zasluzili pobjedit, neshvacam samo zasto je Thibo forsiro John Lucas na kraju utakmice, kad je Cj iako ni on neigra nesto u zadnje vrijeme puno stabilniji play, Lucas je za malo s... [više na forumu]
  • bjede03.04.2012. u 13:08
    stvarno su pehisti. al sad je to ionako nebitno jer šanse za playoff više nemaju. Vratit će se to do godine, vjerujem. Ovo je odlična mlada ekipa koja je pokazala da koliko može. I pametnom kupovinom sljedeće sezone (pogotovo klasni SG) mogli bi pomrsit račune mnogima.
    bjede
  • nidjo151003.04.2012. u 10:42
    wolvesi ostali bez svih playeva.šteta zbog njih.
    nidjo1510
  • Obrisan korisnik03.04.2012. u 10:24
    Eto zasto sumnjam u Oklahomu,nakon monstruozne utakmice sa Bullsima izgube od Memphisa. Ne podcjenjujem Memphis,dapace,cak smatram da su jako dobra ekipa prije svega,ali svejedno pred svojom publikom i nakon onakve utakmice u nedjelju Thundera ovo su morali dobiti. Thunder je ekipa izvanrednih... [više na forumu]