Igor Šestak • ponedjeljak, 23.04.2012.

U utakmici prepunoj emocija Los Angeles Lakersi su svladali Oklahoma City Thunder, a susret je začinio Metta World Peace svojim nepromišljenim potezom. Spursi su laganom pobjedom protiv Cavsa učvrstili vodstvo u Zapadnoj konferenciji, a Clippersi su nastavili potjeru za gradskim rivalima i vodećom pozicijom divizije Pacific. Važne pobjede su upisali Knicksi i Nuggetsi, a Rocketsi su treću godinu zaredom ostali bez doigravanja.

Lakersima su za pobjedu nad Thunderom trebala dva produžetka, a u uzbudljivoj se utakmici dogodio i jedan vrlo ružan i nepotreban detalj. Minutu i pol prije poluvremena Metta World Peace je nakon polaganja krenuo prema svom košu i laktom udario u glavu Jamesa Hardena koji mu se našao na putu. Igrač Lakersa je tvrdio da udarac nije bio namjeran, ali suci u to nisu povjerovali. World Peace je dobio isključenje i sigurno ga čeka suspenzija. Harden se nakon incidenta nije vraćao u igru.

Gosti iz Oklahoma Cityja mogu žaliti zbog ovog poraza jer su imali 11 poena prednosti u drugoj četvrtini i 17 poena prednosti pola minute prije kraja treće četvrtine, ali su potpuno zakazali u četvrtoj kada su iz igre šutirali tek 20 posto i omogućili Lakersima da s 30:14 dođu do izjednačenja. U posljednjim trenucima šuteve za pobjedu imali su Bryant s jedne i Durant s druge strane, ali nisu uspjeli pogoditi.

Vezane vijesti

U prvom produžetku je svaka momčad postigla po šest poena, a odluka je pala u drugom kada je kod 104:104 Bryant zabio četiri uzastopna poena, a Thunder dva napada upropastio izgubljenim loptama. Lakersi su slobodnim bacanjima mirno priveli utakmicu kraju i tako izbjegli treći uzastopni poraz ove sezone od Oklahoma Cityja. U broju poena momčadi su predvodili Bryant (26) i Durant (35), ali se nisu istaknuli preciznošću. Bryant je iz igre gađao 9/26, a Durant 11/34. Što tek reći za učinak Russella Westbrooka, koji je iz igre šutirao 3/22?

Osim što su pobjedom zadržali prednost pred Clippersima u diviziji Pacific, Lakersi su pomogli i San Antonio Spursima, koji su lakoćom svladali Cleveland Cavalierse i sedmom uzastopnom pobjedom došli do prednosti od utakmice i pol pred Thunderom. Popovich je odmarao Duncana, a Parker i Ginobili su odigrali po dvadesetak minuta. Argentinac je bio i najbolji strijelac Spursa s 20 poena uz odličan šut 9/12. Sa 17 poena se istaknuo Jackson, a 15 je dodao Blair. Najbolji u gostujućim redovima bio je Jamison s 21 poenom.

Dok su Lakersi uvjerljivo gubili protiv Thundera, Clippersima se smiješilo preuzimanje vodeće pozicije u diviziji Pacific, ali Lakersi su preokretom ipak zadržali Clipperse na drugom mjestu, kojima je i samima trebao veliki preokret za pobjedu protiv New Orleansa. Hornetsi su dobili treću četvrtinu s 32:17 i na polovici posljednje dionice vodili s devet poena prednosti.

Preokret je inicirao fantastični Chris Paul, a posljednjih šest minuta Clippersi su dobili rezultatom 25:7. Paul je završio utakmicu s 33 poena (17/19 s linije slobodnih bacanja), asistirao je suigračima čak 13 puta i ukrao osam lopti. Dobro su ga pratili Randy Foye s 24 poena te Blake Griffin s 21 poenom i 15 skokova. Clippersima se u prvom poluvremenu ozlijedio Caron Butler i nije se vratio u igru. Svih pet članova početne petorke Hornetsa imalo je dvoznamenkasti broj poena, a najviše se istaknuo Gordon sa 17.

Knicksi ostali sedmi, Houston se oprostio od doigravanja

Do važne pobjede u borbi za sedmu poziciju Istoka stigli su New York Knicksi na gostovanju u Atlanti. Šuterski raspoložene momčadi ponudile su odličnu utakmicu, a pobjedu gostima donio je Carmelo Anthony košem minutu i pol prije kraja. Knicksi su odigrali odličnu obranu u završnoj minuti i Atlanta nije uspjela doći do poena u posljednja tri napada.

Utakmicu je propustio centar New Yorka Tyson Chandler pa su na pozicijama četiri i pet odigrali Anthony i povratnik na parkete, Amare Stoudemire. Potez trenera Woodsona pokazao se dobrim jer su upravo njih dvojica vodila momčad do pobjede. Melo je zabio 39 poena (šut iz igre 14/32) i dodao deset skokova, dok je Amare racionalnije šutirao (9/13) za 22 poena, a upisao je i 12 skokova. Kod Atlante se s 29 poena i 11 skokova istaknuo Marvin Williams.

Houston je porazom u Miamiju izgubio šansu za plasman u doigravanje, a o osmom putniku Zapada odlučivat će Sunsi i Jazz. Heat je stigao do pobjede bez Wadea i Bosha, a momčad je vodio LeBron James s 32 poena, osam skokova i pet asistencija. Veću minutažu dobro je iskoristio novak Norris Cole postigavši 16 poena. Rocketsi su u prvoj četvrtini imali vodstvo od 13 poena, a u trećoj su vodili 64:55. Pomogao im nije ni učinak karijere Chandlera Parsonsa (23 poena, šest skokova).

Denver ispred Dallasa, Bobcatsi izgubili 20 zaredom

Denver Nuggetsi (36-28) su uvjerljivom pobjedom protiv Orlando Magica zadržali šestu poziciju ispred Dallasa (36-29). Gosti su dan ranije namučili Utah, ali u Denveru nisu imali svoju večer, posebno u drugom poluvremenu. Iz igre su šutirali tek 37 posto (Denver 56 posto), a domaći su znali iskoristiti izostanak Howarda i ostvariti prednost u skokovima (43-33). Jedini raspoloženi igrač Orlanda bio je Ryan Anderson s 24 poena i devet skokova, a Nuggetse su u poenima predvodili Gallinari i McGee (17). Double-double učinak su postigli Faried (11 poena, deset skokova) i Lawson (13 poena, deset asistencija).

Petorka večeri

Chris Paul (L.A. Clippers): 33 p, 13 as, 8 uk
Charles Jenkins (Golden State): 24 p, 9 as, 6 sk
LeBron James (Miami): 32 p, 8 sk, 5 as
Carmelo Anthony (New York): 39 p, 10 sk
DeMarcus Cousins (Sacramento): 29 p, 10 sk

Minnesota se nakon pobjede nad Pistonsima vratila porazima. Na domaćem terenu Timberwolvese su nadigrali Warriorsi nakon što su preokrenuli rani zaostatak. Minnesota je nakon 11 minuta igre vodila s 20 poena prednosti, u drugoj četvrtini domaći su imali i +21, ali su se gosti u nastavku uspjeli vratiti, prvi put povesti pet minuta prije kraja i na kraju pobijediti s pet poena razlike. Najbolji pojedinci susreta bili su Charles Jenkins kod gostiju (24 poena, devet asistencija, šest skokova) i Nikola Peković kod domaćih (19 poena, 16 skokova). Kevin Love se oporavlja od potresa mozga i iz Minnesote su potvrdili da ove sezone više neće zaigrati.

Sacramento je lakoćom prošao gostovanje kod Charlotte Bobcatsa i nanio domaćinima 20 uzastopni poraz. Do pobjede s 26 poena prednosti, Kingse je vodio DaMarcus Cousins s 29 poena i deset skokova, a vrlo dobru partiju pružio je i Tyreke Evans s 22 poena. Domaći su imali sedam napadačkih skokova više (16-9) i 11 izgubljenih lopti (19-8) više od Kingsa, a najbolji u njihovim redovima bio je Kemba Walker s 13 poena i 11 asistencija.

Napadački izrazito lošu utakmicu odigrali su Detroit Pistonsi i Toronto Raptorsi, a pobjeda je pripala domaćima 76:73. Kao što i rezultat sugerira, momčadi kao da su se natjecale koja će zabiti manje, a zajedno su iz igre pogodile tek 37 posto šuteva. Samo je pet igrača upisalo dvoznamenkasti broj poena, a donekle dobar učinak su upisali Ben Gordon i Brandon Knight s 19 poena.

• Obrisan korisnik23.04.2012. u 21:32
    Oklahoma će dobiti Lakerse u play offu i to uvjerljivo.U biti SAS vs OKC finale prije finala. Evo kad ovako lijepo argumentiram nitko mi ne može proturječiti.Jel tako prijatelji?
  • Obrisan korisnik23.04.2012. u 20:49
    Ovaj Artest stvarno nije normalan!! Ali smjesno je kako tocno zna na kogase namjeriti... nece na tipovepoput Charles Oakleya ili Ben Wallacea poput onda u seriji sa Detroitom ..kako bi ga ovaj pomeo. Treba ga ovaj put strasno kazniti. Uvijek semora nac kreten u momcadi, gotovo u svakom sportu (... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik23.04.2012. u 17:13
    Grbinho- nadam se da se zajebavaš. Ja sam ugasija tv posli lakta.
  • Obrisan korisnik23.04.2012. u 16:16