Mario Majdić Natrlin • ponedjeljak, 30.04.2012.

Dvoboj Memphisa i Clippersa najavljivao se kao i najizjednačeniji od svih serija prvog kruga doigravanja. Nije se tako doimalo na poluvremenu utakmice, ali zato je nastavak opravdao velika očekivanja. Clippersi su šokantnim preokretom stigli do pobjede. Atlanta je na svom parketu nadigrala Celticse...

Los Angles Clippersi izrežirali su jedan od najnevjerojatnijih preokreta u NBA povijesti. Pobijedili su Memphis Grizzliese u njihovoj dvorani 99:98 nakon što su gubili sa čak 27 poena razlike. Na kraju treće četvrtine gubili su s 21 poenom razlike i ovim preokretom izjednačili su rekord za najveći preokret u zadnjoj četvrtini u doigravanju.

Butler slomio šaku

Igrač LA Clippersa, Caron Butler, slomio je lijevu ruku i momčad na njega neće moći računati idućih šest tjedana. Ozljedu je zaradio u trećoj četvrtini, a do tada je zabio 12 poena. Podsjetimo, Butler je i prošle godine zbog ozljede propustio velik dio sezone i osvajanje naslova njegovih Dallas Mavericksa.

Šutirali su 13/17 iz igre, uključujući 5/6 za tri poena. U zadnjih 12 minuta slavili su s 35:13. Ključan u preokretu bio je Nick Young (pridošlica iz Wizardsa) koji je završio s 19 poena, zabivši tri trice i razigravši Clipperse. Reggie Evans zabio je sedam koševa uključujući i onaj za vodstvo Clippersa i uhvatio 13 skokova. Klupa Los Angelesa tako je vratila u igru već pomalo izgubljenu momčad.

"Nažalost, tako mi igramo. Ubijali su nas tijekom prve tri četvrtine, a u četvrtoj smo pokušali ustati i pronašli smo način kako pobijediti", izjavio je Chris Paul naglasivši kako nikada nisu prestali vjerovati. Molio je trenera Vinnyja Del Negra da ga u četvrtoj četvrtini ubaci u igru unatoč velikom zaostatku.

Paul je završio s 14 poena, zabio slobodna bacanja za konačnih 99:98 i podijelio 11 asistencija. Blake Griffin dodao je 17 koševa uz sedam skokova.

Memphis je briljantno otvorio utakmicu i pobjegao gostima na 32:12 još u prvoj četvrtini. Na poluvremenu su vodili 58:39 i u potpunosti kontrolirali igru. Zabili su čak i 11 trica od 16 pokušaja, iako vanjski šut nikada nije bio forte njihove igre.

Grizzliese je s 19 poena uz sedam skokova predvodio Rudy Gay koji u zadnjoj sekundi nije uspio zabiti za pobjedu. 17 koševa ubacio je O.J. Mayo (četiri trice) kao i Mike Conley (osam asistencija). Clippersi su im zabili čak 54 koša iz reketa.

Atlanta povela protiv Celticsa

Atlanta Hawksi na svojem su parketu pobijedili Boston Celticse 83:74 i poveli 1-0 u međusobnoj seriji. Ray Allen zbog ozljede gležnja po prvi put je prosjedio jednu utakmicu doigravanja.

Atlantu je s 22 poena i čak 18 skokova predvodio Josh Smith, 15 je dodao Jeff Teague (šest skokova), 12 Kirk Hinrich i 11 Joe Johnson (šut 3/15, pet asistencija).

Rondo isključen

Rajon Rondo isključen je 40 sekundi prije kraja pri rezultatu 78:74 za Atlantu. Rondo je protestirao zbog jedne odluke suca, zaradio tehničku, a zatim ga i na putu prema klupi gurnuo. Dobio je tako i drugu tehničku i isključenje. Rondo tvrdi da suca nije namjerno gurnuo. Postoji i mogućnost suspenzije od strane Lige.

Hawksi su puno bolje otvorili utakmicu, stvorili prednost od 20:6 i većim dijelom dvoboja je uspijevali održavati. Dvaput su pobjegli na 19 koševa razlike, a na poluvremenu su vodili 49:35. Igrali su bez Horforda i Pačulije.

Celticsi su priprijetili u završnici i stigli do 73:69 košem Brandona Bassa. Tada važnu tricu ubacuje Jeff Teague za prednost Hawksa 76:68, tri minute prije kraja. Minutu prije kraja Paul Pierce zabio je za 78:74, ali tehnička Rajona Ronda dala je priliku Atlanti da se i konačno odvoji.

Po 20 koševa za Boston zabili su Kevin Garnett (12 skokova) i Rajon Rondo (11 asistencija). 12 koševa ubacio je Paul Pierce (šut 5/19, šest asistencija). Klupa Celticsa zabila je svega četiri poena.

• Obrisan korisnik30.04.2012. u 15:05
    Krivo. Gleda se uvijek omjer, a ako je omjer izdjednačen onda se gledaju međusobni susreti. Druga je stvar što di divizijski naslov nosi minimalno 4 mjesto u konferenciji I ti si opet u krivu jer je BOS-ATL 2:1 ove godine. Da je zadnju utakmicu dallas dobio atlantu, boston bi imao home court... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik30.04.2012. u 15:03
  • Baksuz30.04.2012. u 12:46
    nadam se da ce se allen oporaviti jer su mi dragi celticsi...njihovu sansu vidim jedino na nacin da budu kompletni sa tri svoje poznate zvijezde i da ih rondo razigrava i izvlaci najbolje od njih... ako bude problema s ozljedama osjetiti ce se da imaju godina i nevjerujem da ce izdrzati tempo... [više na forumu]