Maj Gašparac • utorak, 26.03.2013.

U utorak navečer odigrana su tri susreta u skupini H i jedan u skupini I kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2014. godine. U utakmici koja je privlačila najviše pažnje Španjolska je slavila na gostovanju u Francuskoj i preuzela vodstvo u skupini I. U skupini H prvo mjesto zadržali su nogometaši Crne Gore, koji su na svojem terenu odigrali neodlučeno s Engleskom.

Skupina H

Crna Gora – Engleska 1:1
(Damjanović 76'; Rooney 6')

Reprezentativci Crne Gore odigrali su na svojem terenu 1:1 s Engleskom i sačuvali vodeću poziciju u skupini H. Crnogorski nogometaši trenutno imaju 14 bodova, a drugoplasirana Engleska dva manje.

Engleski nogometaši izvrsno su započeli utakmicu i stigli do vodećeg pogotka nakon šest minuta igre. Prednost gostima je donio Wayne Rooney, koji je pogodio udarcem glavom nakon kornera. Do kraja poluvremena gosti su nastojali udvostručiti svoje vodstvo, pokušavao je James Milner, ali nogometaš Manchester Cityja nije imao uspjeha.

U nastavak su bolje ušli nogometaši Crne Gore, koji su prijetili preko Stevana Jovetića i Mirka Vučinića, no rezultat se nije mijenjao do 76. minute. Tada je gostujuća obrana popustila, a izjednačujući pogodak djelo je Dejana Damjanovića, koji je spretno reagirao na odbijenu loptu i poslao ju iz blizine u mrežu za konačnih 1:1.

Poljska – San Marino 5:0 (2:0)
(Lewandowski 21', 50', Piszczek 28', Teodorczyk 61', Kosecki 90'+1')

Reprezentativci Poljske bez većih problema su na svojem terenu svladali San Marino. Končan rezultat susreta bio je uvjerljivih 4:0, a zahvaljujući toj pobjedi Poljska je napredovala na treće mjesto skupine H, s istim brojem bodova kao četvrtoplasirana Ukrajina, ali s boljom gol razlikom.

Poljska je povela nakon 21 minutu igre zahvaljujući Robertu Lewandowskom koji je bio precizan iz jedanaesterca, a nedugo kasnije Lukasz Piszczek je udvostručio prednost domaćina. S rezultatom 2:0 momčadi su otišle na odmor, a Poljaci su do trećeg zgoditka došli nakon pet minuta igre u nastavku. Tada je još jedan gol iz kaznenog udarca postigao Lewandowski, a desetak minuta kasnije Lukasz Teodorczyk je postavio 4:0. Strijelac za konačnih 5:0 bio je Jakub Kosecki u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Ukrajina – Moldavija 2:1 (0:0)
(Jarmolenko 61', Kačeridi 71'; Suvorov 80')

Nogometaši ukrajinske reprezentacije svladali su na svojem terenu Moldaviju i ostvarili svoju drugu pobjedu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo. Ukrajinci trenutno imaju osam bodova i nalaze se na četvrtoj poziciji u skupini.

Prvo poluvrijeme u Odesi završeno je bez pogodaka, a domaćini su poveli nakon 15 minuta igre u nastavku. Strijelac prvog pogotka na susretu bio je Andrij Jarmolenko Nedugo kasnije Ukrajinci su uspjeli udvostručiti svoje vodstvo, a pogodak za 2:0 djelo je Jevgena Kačeridija. Do kraja susreta gosti su uspjeli smanjiti svoj zaostatak, u 80. minuti za 2:1 poentirao je Alexandru Suvorov, a rezultat se više nije mijenjao.

Skupina I

Francuska – Španjolska 0:1 (0:0)
(Pedro 58')

Nogometaši Španjolske svladali su na gostovanju u Parizu Francusku rezultatom 1:0 i preuzeli vodstvo u skupini I kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Zahvaljujući jednom pogotku u drugom poluvremenu igrači Vincentea del Bosquea sada imaju 11 bodova, a drugoplasirana Francuska ima jedan manje.

Prvu priliku u susretu imali su Španjolci, ali Xavi u osmoj minuti nije bio precizan iz dobre pozicije. Nedugo kasnije Francuzi su pokušali uzvratiti preko Karima Benzeme, no niti napadač Real Madrida nije bio uspješan. Nekoliko minuta prije kraja prvog poluvremena domaćini su imali izvrsnu priliku, pucao je Franck Ribery, ali španjolski vratar Victor Valdes obranio je njegov udarac.

U drugo poluvrijeme mnogo bolje su ušli gostujući nogometaši, koji su poveli nakon malo više od deset minuta igre. Prednost Furiji donio je Pedro, koji je dobro reagirao na ubačaj Nacha Monreala. Do kraja utakmice Francuzi su nastojali izjednačiti, a najbolju priliku za to imao je Raphael Varane, no rezultat se nije mijenjao.

• Obrisan korisnik27.03.2013. u 09:47
    a i ovi francuzi su totalno propali...koliko igrača u top klubovima imaju, ne mogu doma remi odigrati protiv patuljaka...@bmw m3....a španjolci, portugalci i nizozemci u prošlosti te ameri i švabe danas, nisu ugnjetavači??
  • cameosis27.03.2013. u 01:41
    koje lupetanje gluposti ... a njemci, nizozemci, španjolci, amerikanci, rusi, kinezi, talijani i portugalci?
    cameosis
  • Obrisan korisnik27.03.2013. u 00:09
    Nek su francuzi i englezi pojeli govno.Najveća gamad bijelosvijetska koja stoljećima ugnjetavaju sve oko sebe.
  • Obrisan korisnik26.03.2013. u 23:42
    Ovaj Pedro zabija kišu golova za Španjolsku, a u Barci ga ove sezone nikako ne ide. Inače pred kraj utakmice kad je Iniesta izlazio, dobio je "standing ovation" čak i od Francuza. Kakav igrač... Smiješno je kako u zadnjih par dana naši mediji pišu o Baleu da je 3. najbolji igrač na svijetu, pored... [više na forumu]