Dino Brumec • ponedjeljak, 13.02.2012.

Večeras su odigrane dvije utakmice u NBA ligi, dok se ostale četiri igraju tijekom noći po hrvatskom vremenu. Lakersi su, uz dirigiranje Kobea, slavili u Torontu, a upravo je Bryant postigao najvažniji koš Lakersa pet sekundi prije kraja susreta. Boston je također upisao pobjedu, i to nad odličnim Chicagom, a krajnji rezultat bio je 95:91.

Susrele su se prva i sedma momčad na Istoku. Chicago je u utakmicu ušao bez prve zvijezde i prošlogodišnjeg MVP-a Derricka Rosea, dok su Bostonu nedostajala dvojica korisnih igrača pod košem, Jermaine O'Neal i Brandon Bass. Prije utakmice Chicago je imao 23 pobjede, dok je Boston zabilježio devet slavlja manje.

Nakon četiri minute igre domaći Celticsi imali su vodstvo 12:4, a u tom periodu Rajon Rondo (8) i Kevin Garnett (4) zabili su sve koševe Bostona. Celticsi su već u sedmoj minuti, nakon lijepe akcije Ronda i Chrisa Wilcoxa, došli do dvoznamenkastog vodstva (18:7). Chicago je ubrzo ostvario seriju 10:0 i došao na samo -1 (17:18), a prva dionica susreta završila je 28:23 za Celticse.

U drugoj četvrtini Chicago je smanjivao prednost Celticsa, ali nije nijednom uspio prijeći u vodstvo, a razlika je na poluvremenu ostala ista kao i nakon prve dionice. Nakon 24 minuta igre rezultat je bio 48:43 za Boston. Rondo je u prvom dijelu zabio čak 16 poena i ostvario šest asistencija, a najbolji kod Bullsa bio je Joakim Noah s 12 ubačaja i šest ostvarenih skokova.

Na početku drugog dijela viđen je sličan scenarij kao i u prvom poluvremenu. Boston se svom snagom pokušavao rezultatski odvojiti od Chicaga, a Bullsi im to nisu dopuštali. Nakon četiri i pol minute igre u drugom dijelu Boston je došao do +9 (59:50). Treća dionica susreta završila je 72:66, a Rondo je nastavio predvoditi Celticse i u trećoj četvrtini ubacio je 12 koševa, uz po tri skoka i asistencije.

U posljednjoj četvrtini Chicago je pokušavao, uz ipak podosta prosječnu igru, "uloviti" Celticse, ali nikako nije uspjevao. Ipak, minutu i pol prije kraja Chicago je došao na -3 (88:91), ali bilo je to sve od momaka iz "Vjetrovitog grada" i Boston je na kraju slavio 95:91.

Najbolji kod Bostona bio je Rondo s triple-doubleom – 32 koša, odličnih 15 asistencija i deset skokova, a pridružio mu se Kevin Garnett s 13 poena (šut 5/8), 12 uhvaćenih lopti i četiri blokade. Najbolji kod Chicaga bili su Carlos Boozer s 22 poena i sedam skokova te C.J. Watson koji je imao isti broj koševa, ali uz loš šut (8/23).

Kobe opet odlučio

U prvoj utakmici večeri Lakersi su, predvođeni Bryantom, dobili Toronto u gostima 94:92. Toronto je dvije minute prije kraja susreta vodio 88:84, ali u sljedećih minutu i pol Lakersi su napravili seriju 7:2 i došli do vodstva 91:90. 15-ak sekundi prije kraja susreta Calderon ubacuje dvicu i dovodi Toronto na prag pobjede, ali Kobe sjajnim šutom pet sekundi prije kraja donosi pobjedu Lakersima. Toronto, nakon još jednog ubačenog bacanja Bryanta, ima priliku za pobjedu, ali DeRozan ne ubacuje tricu sa sirenom.

Kobe je zabio 27 poena, ali ponovno uz loš šut (9/23), a tome je pridodao tek dva skoka i jednu asistenciju. Pau Gasol je zabio 16 koševa i ostvario čak 17 skokova, dok je Andrew Bynum zabio 14 poena i devet puta skočio. Jose Calderon je za Toronto zabio čak 30 koševa, uz sjajan šut (13/18, 4/4 za tricu) i podijelio šest asistencija, a Linas Kleiza je zabio 15 poena.

• Obrisan korisnik13.02.2012. u 21:46
    upravo tako,osvojit ce ga ekipa sa duzom klupom...sto znaci da su kandidati svedeni na 3 kluba: miami,chicago i okc..
  • Obrisan korisnik13.02.2012. u 18:01
    naslov će osvojiti ekipa s boljom i dužom klupom a bojim se da lakersi tu u startu otpadaju
  • aco07813.02.2012. u 12:49
    rondo show!!!!
    aco078
  • Obrisan korisnik13.02.2012. u 12:06
    ma nemaju Lakersi šanse za naslov ni 1%, no way Jose... to uopće nije za raspravu... Celticsi se dižu pomalo, osim velike četvorke, skoro svi su novi igrači i upravo o njihovoj igri ovisi dokle mogu Celticsi na ultra jakom istoku...
  • Obrisan korisnik13.02.2012. u 11:39