Liga prvaka, završnica, osmina finala, 22.02.2012, 20:45 h
Marseille
Marseille 1:0 Inter
Inter

Maj Gašparac • srijeda, 22.02.2012.

Nogometaši Marseillea svladali su Inter rezultatom 1:0 u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka, a jedini pogodak postigao je Andre Ayew u posljednjim sekundama utakmice. Unatoč dominaciji tijekom gotovo cijelog susreta, nogometaši francuskog kluba Interovu obranu uspjeli su probiti tek u sučevoj nadoknadi, a Nerazzurri će dugo žaliti za iznimno dobrom prilikom koju nije uspio realizirati Diego Forlan u prvom poluvremenu.

Marseille - Inter 1:0 (0:0)

Marseille, Stade Vélodrome
Liga prvaka, osmina finala, prva utakmica
Strijelac: A. Ayew 90'+3'

Marseille: Mandanda, Azpilicueta (od 79' Fanni), N'Koulou, Morel, Diawara, Diarra, Cheyrou (od 84' Kabor), Amalfitano, Valbuena, Brandao (J.Ayew 73'), A.Ayew

Inter: Julio Cesar, Zanetti, Lucio, Maicon (od 46' Nagatomo), Samuel, Chivu, Stanković, Sneijder, Cambiasso, Forlan, Zarate (od 64' Obi)

Žuti kartoni: Stanković, Chivu, Diawara

Nogometaši Marseillea vrlo su motivirano započeli utakmicu. Prvi put su zaprijetili preko Benoîta Cheyroua u trećoj minuti, a isti igrač pokušao je i nedugo kasnije, no nije imao uspjeha. Početnih deset minuta prošlo je u potpunoj dominaciji Marseillea, a gosti iz Milana mogli su povesti u 11. minuti.

Esteban Cambiasso je tada uputio vrlo dobar centaršut s boka, nakon kojeg je iz blizine pucao Diego Forlan, no njegov udarac izvrsno je obranio vratar domaće ekipe Steve Mandanda. To je bila i najbolja prilika Intera u prvom poluvremenu. Par minuta kasnije zaprijetili su Nerazzurri preko Maura Záratea, no niti Argentinac nije bio uspješan.

Do kraja prvog dijela nogometaši Marseillea su ponovno preuzeli inicijativu, César Azpilicueta je pucao s dvadesetak metara, no taj pokušaj nije bio precizan, a nešto kasnije se u prilici našao Souleymane Diawara, ali niti on nije bio uspješan.

Nogometaši Marseillea i od početka drugog poluvremena preuzeli su kontrolu na terenu. Prvi put su zaprijetili u 49. minuti kada je Brandao uputio udarac glavom, ali je to bez problema zaustavio vratar Intera Julio Cesar. U narednim minutama gol Intera pokušali su ugroziti Diawara i Azpilicueta, ali nisu bili pretjerano opasni.

Nakon što domaćini nisu uspjeli iskoristiti svoje prilike, u 75. minuti mogli su povesti nogometaši Intera. Nakon preciznog centaršuta Wesleyja Sneijdera udarac s osam metara uputio je Forlan, no mrežu Marseillea sačuvao je Mandanda.

U samoj završnici susreta nogometaši Marseillea zaprijetili su nekoliko puta preko Andrea Ayewa, no Julio Cesar bio je na mjestu, a do vrijedne prednosti pred uzvrat domaćini su stigli u drugoj minuti sučeve nadoknade. Ayew je tada bio uspješniji nakon udarca iz kuta i poentirao glavom za konačnih 1:0.

• Obrisan korisnik23.02.2012. u 07:39
    gledam jučer Inter i uspoređujem ga sa Napolijem prekjučer.. Cambiasso brlja sa balunima okolo, odbijaju se od njega ko od zida, Gargano nije napravio grešku cilu utakmicu, na Chivua i njegove prezentacije ne treba trošiti rječi, s druge strane onaj Maggio nije stao cilu utakmicu, trojac naprijed... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik23.02.2012. u 03:20
    Mourinhova je snaga što ne pristaje na kompromise. Želi da sve što ima veze s momčadi bude po njegovom, kad nije digne se i ode. Ćim počneš pristajati na kompromise gubiš konce momčadi i gotov si kao trener. Naravno lako je dok je para, ali kažem vam tu leži njegova snaga. No na kraju, čovjek je... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik23.02.2012. u 02:04
    Cordoba, Chivu i Stanković nemaju više šta radit u Interu, osim kao treneri, skauti i sl... Prošlo je njihovo vrijeme. Također, Inter bi komotno mogao prodati još 2-3 igrača koja puno vrijede, imaju ogromne plaće, a ne igraju nikako... Recimo u Anži. Nakrcali su jako puno skupih i starih napadača... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik23.02.2012. u 00:32
    Mourinho se jednostavno drzi one, otidi dok si na vrhu i svi ce te pamtit ka najboljeg...evo jednostavno povucemo paralelu...da je bilic otisa nakon eura2008 danas bi ga svi zazivali da se vrati, da prodrma reprezentaciju a ovaj inter je stvarno los...hrpa isluzenih i zasicenih igraca...tijesi me... [više na forumu]
  • svidov0023.02.2012. u 00:12
    pa da,istina,ne može netko predugo trajati(evo barca je počela lagani pad ove sezone) lukav je on..nije ni došao u real,već daje izjave o odlasku u premiership